معلم تربیت بدنی

آموزش و ارائه طرح درس و تمام کارهایی که یک معلم درس تربیت بدنی باید بداند و در مدرسه انجام دهد.

معلم تربیت بدنی

آموزش و ارائه طرح درس و تمام کارهایی که یک معلم درس تربیت بدنی باید بداند و در مدرسه انجام دهد.

معلم تربیت بدنی

بدون شرح!

نویسندگان

موسیقی چگونه به فعالیتهای بدنی کمک می کند؟

شنبه, ۱۲ مرداد ۱۳۹۲، ۰۴:۴۱ ب.ظ

1. تمرکز

افزودن موسیقی به حرکات ورزشی می تواندکمک کندکه ذهنتان رابرروی چیزی به غیرازحرکات ورزشی متمرکزکنیدوتوجه شماازخستگی منحرف میسازد.وازاین طریق ذهنتان رابه لذت بردن ازموسیقی معطوف میکنید.

2. انگیزه   

اگر شخصی فعالیتی را انجام دهد که لذت بخش و مفید باشد، تمایل پیدا می کند که آن فعالیت را ادامه دهد. عکس این قضیه نیز صحیح است.زمانیکه که ورزش باموسیقی همراه باشدانگیزه دنبال کردن ورزش درفردافزایش میابد.

3. تمرینات ثمربخش

یکی از عمده مزایایی که افزودن موسیقی به همراه حرکات ایروبیک می تواند به تمرین های ورزشی شما بدهد فواید قلبی – عروقی است که با خود به همراه دارد. یک تمرین همراه با موسیقی مناسب می تواند ماهیچه های قلب را به حرکت وا داشته، گردش خون را تسریع بخشد، و تنفس را افزایش دهد. از دیگر مزایای آن می توان به کاهش وزن و ثابت نگه داشتن وزن بدن اشاره کرد.

4. انتخاب موسیقی درست

نوع موسیقی انتخاب شده تاثیر زیادی بر روی تشویق ورزشکارن دارد. باید آهنگ ها را طوری انتخاب کنید که برای کل دوره ی انجام حرکات مناسب باشند. به این ترتیب که ابتدا با آهنگ های آرام شروع کرده تا بدن در این زمان گرم شود. سپس ریتم موسیقی تند شود تا حرکات به تدریج شدت پیدا کنند. مرحله ی آخر نیز قسمت خنک کردن بدن است که ریتم آهنگ باید مجدداً آرام شود.

سه عامل مهم دیگر در انتخاب موسیقی مناسب دخیل هستند:

1- تنوع درموسیقی که می تواند ورزشکار راعلاقمندومصمم نگهدارد.

2- صدای موسیقی باید به اندازه کافی رسا باشدتا توسط سروصدای محیط مخدوش نگردد.

. درصورتی که موسیقی وحرکت همزمان هستند، ضرباهنگ موسیقی بایدباسرعت وشدت حرکت متناسب باشد.

نتیجه

موسیقی برای ورزشکار به صورت منبعی از انگیزه وانرژی است و گاهی اوقات گوش دادن به یک موسیقی خوب اثری جادویی دارد. نکته بسیار مهم این است که انتخاب نوع موسیقی تقریباً به طور کامل به علاقه خود شخص بستگی دارد و به همین دلیل توصیه نمی شود که چه ورزشکاری به چه نوع موسیقی گوش دهد، هر چند عواملی وجود دارند که می توانند نوع موسیقی مفید و مؤثر را مشخص نمایند که اکنون شما از آنها آگاهی دارید.

درمقاطع مختلف تحصیلی(ابتدایی- متوسطه )انتخاب موسیقی مناسب درهنگام زنگ ورزش بخصوص درهنگام گرم کردن وسرد کردن یا انجام بازی های مختلف با آهنگ سبب علاقمند کردن دانش آموزان به انجام حرکات مختلف میشودوهمچنین سبب میشود زمان بیشتری بدون احساس خستگی ورزش کنند وآنان را به زنگ ورزش وانجام ورزش (خصوصا دانش آموزان مقطع متوسطه )علافمند سازد.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۲/۰۵/۱۲
زهرا علی بخشی

موسیقی و ورزش

نظرات  (۱)

خیلی مفید بود ممنون

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی